A magyar kultúra napja 2020

" NE LEGYEN KULTÚRA MAGYARSÁG, ÉS NE LEGYEN MAGYARSÁG KULTÚRA NÉLKÜL."

( Kodály Zoltán)

A Csarodai Herman Ottó Általános Iskola diákjai 2020. január 22-én rövid ünnepi műsorral emlékeztek meg a Himnusz születéséről.

A Magyar Kultúra Napján - a hagyományainknak megfelelően szépen dekorált - rendezvény-sarok köré gyűltünk. Erre az alkalomra iskolánk volt diákja, Miskolczi Orsolya elkészítette Kölcsey Ferenc portréját. Nagy költőnk képe előtt hetedikes tanulóink a Parainesis-ből ismertettek részleteket a hazaszeretetről. A mai kor emberének is szól üzenete, mely szerint..." tudd meg: e szóban - haza, foglaltatik az emberi szeretet és óhajtás tárgyainak egész öszvessége."

Ezt követően a szereplők elszavalták nemzeti imádságunk egy-egy versszakát. A műsor zárásaként iskolánk énekkara elénekelte a Himnuszt, s a hallgatóság bekapcsolódásával igazán ünnepélyessé tettük ezt a szép alkalmat.

Magyar Kultúra Napja ez,
vajon neked ez mit jelez?
Hallgatod csak a médiát,
s nem hallod néped jajszavát?
Vagy most szívedig engeded,
s a művészet, s a szeretet
segít végre megérteni:
- A teremtő, az isteni,
a felemelő gondolat,
mely megold fájó gondokat,
s mely felemel egy nemzetet,
az nem más: csak a szeretet!
Ha egy nemzet összefog,
pokol kialszik, összerogy,
s kézen fogva megyünk tovább,
s együtt teremtünk száz csodát!
Magyar Kultúra Napja van,
szeressünk hát mindannyian!
Játszunk egy élő szerepet,
s vezessen jóság, szeretet!

( Aranyosi Ervin)

Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el