EREDMÉNYEK

Intézményünkben nagy gondot fordítunk a tehetséges tanulók fejlesztésére, mind tanulmányi, művészeti, sport terén. Ennek eredményeként kimagasló teljesítményt nyújtanak a körzeti, megyei, tankerületi, országos versenyeken.

Kiss Eliza Zsófia

New York Tehetségkutató Verseny angol nyelvi döntő - 1. hely

Kiss Eliza Zsófia

Kiváló versenyző - Tehetség díj 2019

Szarka Gergő

Kiváló Versenyző - Tehetség Díj 2018

Kósa Róbert

Robi, a prózamondó

" A tehetség utat tör magának, de mint mindenhez ehhez is rengeteg gyakorlás kell, nem elég csak az adottság.

De kemény kitartó munkával bármi lehet belőled." / Antók Csaba/

Ez az idézet jellemzi iskolánk 7. osztályos tanulóját, Kósa Róbertet, aki eddigi eredményeivel igazolta, hogy tehetséggel és szorgalommal szép sikereket lehet elérni.

Robival óvónő édesanyja már korán megismertette és megszerettette a verseket és a meséket.

Az iskolai vers- és prózamondó versenyeken alsó tagozatban mindig 1. helyezést ért el mesék és versek bemutatásával.

A versek és mesék szeretete felső tagozatban is megmaradt, de itt már tudatosan inkább a prózamondás felé fordult, ebben ért el eddig is szép sikereket. Bátor kiállással, a mű színvonalas előadásával sokszor szerzett maradandó élményt a zsűrinek és a közönségnek egyaránt.

3 éve a színjáték csoport oszlopos tagja, ahol olyan főszerepekben szerepelt, mint A rátóti csikótojás bírója, a Lúdas Matyi címszereplője, idén pedig Arany János: A fülemile című darab Pétereként láthatjuk a művészeti gálán.

Robi igazán színpadra termett gyerek, aki nagy átéléssel formálja meg a szerepét, de ez segíti a prózamondásban is.

Legutóbb a kisvárdai Bessenyei György Gimnázium által szervezett "Mintha pásztortűz ég..." Arany János Tehetségprogram által szervezett versenyen, ahol a Toldiból kellett részletet elmondani. Itt az előkelő 2. helyezést érte el, így részt vehet az országos megmérettetésen, február végén, és képviseli a Csarodai Herman Ottó Általános Iskolát, a Petőfi Irodalmi Múzeumban.

Szívből gratulálunk az eddigi eredményeihez, és sok sikert kívánunk Budapesten!

Fodor Vince

Bethlen Művészeti Fesztivál - 1. hely

Fodor Kende Gábor

Tankerületi Informatika Verseny - 2. hely