Iskolánkról

Csarodai Herman Ottó Általános Iskola

Iskolánk évtizedek óta a beregi térség meghatározó oktatási intézménye. Már az 1970-es évek elejétől 3 falu - Csaroda, Tákos, Hetefejércse - általános iskolás korú gyermekei tanulnak itt.
Később újabb községek társultak hozzánk: Beregsurány, Márokpapi, majd Gelénes.
A beiskolázási körzetünkön kívülről is szívesen járatják a szülők hozzánk a gyerekeiket. Így Barabásból, Vámosatyáról és Beregdarócról. Ezeket a változásokat annak is köszönhetjük, hogy elismerik az iskolánkban folyó gyermekközpontú oktatási és nevelési tevékenységet.
Az eredményességet bizonyítják a tanulmányi, sport- és kulturális versenyeken elért sikereink.
A végzős tanulóink megállják helyüket és megtartják eredményüket a megye legjobb gimnáziumaiban is.
Amellett hogy elkötelezettek maradtunk a régi hagyományainkhoz, igényes szakmai munkánkhoz, sok új hagyományt is teremtettünk.
Minden tanuló részére lehetőséget biztosítunk tehetsége kibontakoztatásához. Matematikából, magyarból, fizikából, informatikából és német tantárgyakból tehetséggondozó foglalkozásokat tartunk.

A gyengébben tanulók munkáját felzárkóztató foglalkozások segítik. Sajnos nem minden tanuló használja ki ezt a lehetőséget.

A Szatmár Művészeti Iskola szervezésében tanulóinknak lehetősége van

• néptánc
  • zongora
  • színjáték
  • és festészet tanszakok munkájába történő bekapcsolódásra.

Tanulóink a 14 órától kezdődő tanulmányi munka előtt részt vehetnek különböző sport és szabadidős foglalkozásokon.

Igénybe vehetik az iskolai könyvtár szolgáltatásait.

Sikeres rendezvények színesítik a tanulók életét, melyek megszervezése hagyománnyá vált iskolánkban:

• Őszi kirándulások,
  • Népmese napja,
  • Egészséghét
  • Tökszobor készítése
  • Adventi gyertyagyújtások
  • Színvonalas karácsonyi műsorok
  • Farsangi rendezvények
  • Az elmúlt tanévtől a Herman hét rendezvényei
  • Iskolakóstolgató a nagycsoportos óvodásoknak
  • Év végi kirándulások
  • Szaktárgyi versenyek:
  • Zrínyi Ilona matematika verseny
  • Nemzetközi Kenguru matematika verseny
  • Jedlik Ányos matematika- fizika verseny
  • Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny

Megbecsüljük azokat a tanulóinkat, akik magatartásukkal, tanulmányi munkájukkal, versenyeken elért eredményeikkel öregbítik iskolánk jó hírnevét.

Ezek közül a tanulók közül - évente csak egy tanuló - a 2003-2004-es tanévtől kezdve elnyerheti "Az év tanulója" megtisztelő címet, ill. "Jó tanuló - jó sportoló" címet.

Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el